Obecní úřady
- Armáda
- Policie
- Církve
- Farní úřady
- Krajské úřady
- Městské úřady
- Obecní úřady
- Městyse
- Komory
- Nadace
- Státní správy
- Zájmová sdružení
- Zájmové svazy
- Pošty
- Telekomunikace
- Vysílání rozhlas, televize
- Finanční úřady
- Celní úřady
- Socialní úřady
- Úřady práce
- Statistické úřady
- Živnostenské úřady
- Inspekce
- Úřední orgány
- Katastrální úřady
- Ostatní úřady

Obec Benátky
Benátky 19, 57001 Benátky
Obec Benátky leží v bezprostřední blízkosti Litomyšle po obou březích řeky Loučné v nadmořské výšce 350 m.n.m., celková rozloha obce je 470 ha. Počátky vsi souvisejí patrně se vznikem a vývojem vsi Lauterbach (dnes Čistá). V prostoru dnešních Benátek se totiž rozprostírá lokalita zvaná Staré Literbachy (antiqua Literbach). Zmiňovány jsou prvně v listině litomyšlského biskupa Jana IV. , řečeného Železný, kdy biskupovy připadla ves Lauterbach s její druhou polovicí. (šlo patrně o Staré Literbachy). Dvorce s 2,5 lány polí tu držel šlechtic Bernard Dachs z Fridlandu, který jej v roce 1412 postoupil na příkaz litomyšlského biskupa Jana IV. Václavovi, řečenému Miříkovi za náhradu, kterou od biskupa obdržel Bernard s bratrem Mikulášem a sestrou Kateřinou. Další dvůr tu držel Jan Částek a po něm vdova Anka, která jej prodala 13. listopadu 1405 Martinovi, ranhojiči z Litomyšle. Ves Benátky je poprvé zmiňována v listině z roku 1547 jako součást malého litomyšlského zámeckého panství, dále pak v roce 1654 etc.

Obec Ostroměř
T. G. Masaryka 103, 50752 Ostroměř
Obec Ostroměř se nachází v okrese Jičín. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1382. V obci byla otevřena stálá expozice spisovatele E. Štorcha a režiséra K. Zemana. Je zde možno nahlédnout do filmově a knižně zpracovaných pravěkých scenerií. Nesmíme zapomenout na dalšího významného rodáka M. Kopeckého - tvůrce loutkového divadla. Známý je květnový turistický pochod Krajem Eduarda Štorcha pořádaný KČT. U Domoslavic je vnitrostátní letiště, které nabízí vyhlídkové lety.

OBEC BYSTRÉ
Bystré 110, 51801 Bystré
Obec Bystré se rozkládá na stráních malebného údolíčka v podhůří Orlických hor, na poloviční cestě mezi městy Dobruška, Nové Město nad Metují a rekreačním centrem Deštné v Orlických horách. První písemné zmínky o vzniku obce sahají do roku 1475, kdy po zániku původní obce Zákraví bylo na návrší nad potokem vystavěno sídlo nové.

Obec Vítějeves
Vítějeves 65, 56906 Vítějeves
Obec Vítějeves se nachází v jihovýchodní části Pardubického kraje na hranicích s krajem Jihomoravským. Leží podél potoka Korýtka v délce cca 2 km. Obec je typicky venkovským sídlem se zemědělskými usedlostmi a s klasickými domy. Nechybí ani část starobylých roubených staveb, které slouží z větší části jako rekreační chalupy. V naší obci žije v současné době 405 obyvatel. V obci převládají převážně domy se sedlovitou střechou, které zapadají do kopcovité okolní krajiny. Obec se řadí do spádové oblasti mikroregionu Brněnec a i přes její malou rozlohu je zde zastoupeno mnoho podnikatelských subjektů, které umožňují dostatek pracovních příležitostí. Dopravní obslužnost naší obce je na dobré úrovni.

Obec Dvakačovice
Dvakačovice 73, 53862 Dvakačovice
Dvakačovice se nacházejí na teplé opukové stráni při pravém břehu řeky Novohradky. Bezprostřední okolí obce bylo osídleno již v pravěku, což je doloženo nálezy z mladší a pozdní doby bronzové (1400 - 800 let př. n. l.) a z halštatského období doby železné (800 – 450 let př. n. l.), konkrétně lužické a slezskoplatěnické kultury lužického komplexu popelnicových polí. Prostor byl též osídlen Kelty v době laténské (450 - 50 př. n. l.). Asi nejvýznamnější jsou však raně středověké nálezy z doby hradištní (6. až poč. 13. stol. n. l.), pocházející z mohylového slovanského pohřebiště v obecním lese východně od obce. Značné intenzívní osídlení Slovany dokládají i další nálezy z jiných míst našeho katastru.

Obec Nenačovice
Nenačovice 59, 26601 Nenačovice
Ačkoli první oficiální zmínka o Nenačovicích pochází z 12. století, jejich historie bude pravděpodobně ještě starší, o čemž svědčí původní název Ninačovice, odvozený ze staročeského jména Ninonja, hojně používaného již ve století devátém.

Obec Háj u Duchcova
Kubátova 155, 41722 Háj u Duchcova
Obec Háj s osadou Domaslavice leží na úpatí Krušných hor v obklopení měst Osek, Hrob a Duchcov. Háj se poprvé připomíná k roku 1203 v zakládací listině oseckého kláštera.

Obec Železná
Železná 28, 26601 Železná
Poměrně malá obec Železná, která dnes čítá 322 obyvatel, leží v pahorkatině sevřené Malým Plešivcem a Kamennou. Kdysi ji jako své stálé sídliště vybrali naši předkové sice nevíme, ale poprvé se ves připomíná již v roce 1292, kdy ji král Václav II. daroval pražskému biskupství. Zatímco u ostatních českých vesnic bývalo zcela běžné, že se často střídali jejich majitelé, v případě Železné tomu tak nebylo.

Obec Syřenov
Syřenov 68, 51251 Syřenov
Obec Syřenov leží 5 km jihovýchodně od Lomnice nad Popelkou při horním toku potoka Černá v průměrné nadmořské výšce 448 m. Původ názvu Syřenov není doložen, ale podle knihy Dr. Ant. Profouse a Dr. J. Svobody „Místní jména v Čechách (1957) vznikl po opuštěném – osiřelém poplužním dvoru, který stál pod Kumburkem.K obci Syřenov byla v r. 1937 definitivně připojena osada Újezdec a v r. 1960 i obec Žďár u Kumburku, ale jako samostatné katastrální území. Nejvyššími body syřenovského katastrálního území jsou Kumburk 643 m n.m., Bradlec 557 m n.m., Červený vrch 541 m n.m., Kulatý vrch 516 m n.m., Jeruzalém 520 m n.m. a žďárského katastrálního území Smita 558 m n.m.

Obec Libišany
Libišany 40, 53345 Libišany
Obec Libišany leží na rozmezí dvou krajů královéhradeckého a pardubického, v nejsevernější části okresu Pardubice.

Obec Nová Ves nad Popelkou
Nová Ves nad Popelkou 244, 51271 Nová Ves nad Popelkou
Nová Ves nad Popelkou (německy Neudorf an der Popelka) je obec v okrese Semily v Libereckém kraji. Žije zde 679 obyvatel.

Obec Žernov
Žernov 7, 51263 Žernov
Obec Žernov se nachází v okrese Semily, kraj Liberecký. Žije zde zhruba 180 obyvatel. Katastrální výměra: 485 ha. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1375. Současný Žernov má vybudován veřejný vodovod. Vesnice se řadí ke členům svazků obcí Mikroregion Tábor.

OBEC KOJETICE
Lipová 155, 25072 Kojetice
Obec Kojetice se nachází v okrese Mělník, kraj Středočeský. Rozkládá se asi čtrnáct kilometrů jižně od Mělníka a tři kilometry jižně od města Neratovice. První zmíňka o obci je z r. 1260 Žije zde 906 obyvatel.

Obec Chorušice
Chorušice 89, 27737 Chorušice
Obec Chorušice leží 18 km severovýchodně od okresního města Mělník na předělu roviny polabí a zvlněné krajiny dolnojizerské tabule, přecházející do členité krajiny kokořínska. Chorušice se poprvé připomínají okolo roku 1228 jako součást kláštera benediktýnek u sv. Jiří v Praze. První písemná zpráva o Chorušicích je obsažena v listině abatyše Anežky, v této době byl u dvora postaven dřevěný kostelík, přestavěn na počátku l5. století.

Městys Kunvald
Kunvald 40, 56181 Kunvald
Kunvald je městys 5 km severovýchodně od Žamberka v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Žije zde 944 obyvatel (k 1. 1. 2020) . Obci byl 11. března 2008 obnoven status městyse. Kunvald má sedm osad: Bubnov, Končiny, Kunačice, Přední Důl, Zadní Důl, Záhory a Zaječiny. S výjimkou Předního a Zadního Dolu jsou současně evidenčními částmi městyse.

Obec Vranová Lhota
Vranová Lhota 61, 57101 Vranová Lhota
Obec najdete v jihovýchodním cípu Pardubického kraje, v pomyslném středu trojúhelníku měst Moravská Třebová - Mohelnice - Jevíčko, svou polohou se dotýkající hned dvou krajů moravských, Olomouckého a Jihomoravského. Vesnice, založená v dávných dobách na důležité obchodní stezce v údolí řeky Třebůvky na pomezí Čech a Moravy, leží v malebném koutu Drahanské vysočiny obklopena rozlehlými lesy přírodního parku Bohdalov - Hartinkov.

Obec Staré Město
Staré Město 145, 56932 Staré Město
Obec je poprvé zmiňována v zakládací listině markraběte Přemysla pro tišnovský klášter v roce 1234 pod názvem „Trebow“. Výrazné stopy osídlení tady však nacházíme již od pravěku. Před polovinou 13. století byla správním centrem zdejší oblasti. Tuto funkci v průběhu druhé poloviny 13. století převzalo nově založené město Moravská Třebová. Podle pověsti může za přesunutí osídlení nedostatek vody. Od roku 1398 se Staré Město v písemných pramenech uvádí už jen jako ves.

Obec Džbánice
Džbánice 50, 67171 Džbánice
Dnes zde na území o velikosti 5,39 km2 žije 159 obyvatel

Obec Jivina
Jivina 76, 26762 Jivina
Obec Jivina má v současné době kolem 200 obyvatel a 104 popisných čísel. Nachází se na samém úpatí jivinské hory, jejíž vrchol leží v 620 m n.m. Intravilán obce leží v 485 až 525 m n.m.. Název obce vznikl ze slova „jívina“, jívová porostlina.