Obecní úřady
- Armáda
- Policie
- Církve
- Farní úřady
- Krajské úřady
- Městské úřady
- Obecní úřady
- Městyse
- Komory
- Nadace
- Státní správy
- Zájmová sdružení
- Zájmové svazy
- Pošty
- Telekomunikace
- Vysílání rozhlas, televize
- Finanční úřady
- Celní úřady
- Socialní úřady
- Úřady práce
- Statistické úřady
- Živnostenské úřady
- Inspekce
- Úřední orgány
- Katastrální úřady
- Ostatní úřady
Obec Korouhev
Korouhev 234, 56993 Korouhev
Obec Korouhev se nachází v okrese Svitavy v Pardubickém kraji.
Obec Ohrazenice
Ohrazenice 81, 51101 Turnov
Obec Ohrazenice se nachází v okrese Semily v Libereckém kraji, v severozápadním sousedství města Turnova.
Obec Lipí
Lipí 28, 37384 Lipí
Obec Lipí leží na úpatí chráněné krajinné oblasti Blanský les, obklopena lesy a rybníky. Kromě překrásné přírody, která přímo láká k výletům, zde naleznete i dostatek příležitostí k sportovnímu a kulturnímu vyžití. Obec samotná je poprvé uváděna k roku 1389.
Obec Nová Ves u Chotěboře
Nová Ves u Chotěboře 63, 58273 Nová Ves u Chotěboře
Obec Nová Ves u Chotěboře byla založena ve 13. století a leží v blízkosti řeky Doubravy na Českomoravské vrchovině. Nad obcí se vypínají Železné hory. Nová Ves má velmi bohatou historii, ke které se pojí několik dochovaných historických památek a samozřejmě obec nežije jenom minulostí, ale i současností, jež se odráží v moderní výstavbě
Obec Zabrušany
Zabrušany 1, 41771 Zabrušany
V 8.-12.století opevněné hradiště. Obec Zabrušany je historicky zajímavá lokalita. Zabrušanské hradiště je položeno na ostorožně v nadmořské výšce 230 m, přibližně ve středu údolí mezi Krušnými horami a Českým středohořím.Hradiště bylo chráněno okolním bažinatým terénem,a na západní a východní a hlavně severní strany svahu,v době osídlení na hradišti terasovitě upravenými, a opatřenými i palisádou. V blízkosti hradiště protékaly dva potoky.
Obec Lukov
K Lůčkám 350, 76317 Lukov
Lukov se svým hradem a malebným okolím se stal vyhledávaným letoviskem, místem turistických cest, ale i rekreačních pobytů v početných chatových a zahrádkářských koloniích. Krajina kolem Lukova má svou osobitou tvář. Její půvab není v monumentálních přírodních sceneriích, ale v tom, jak se tu střídá pahorkatina s plužinou, les s travnatými stráněmi. Na všech stranách je krajina zvlněná. Mírný sklon střídá prudší zdvih. Výběžky Hostýnské hornatiny nepřevyšují střední polohu. Jejich příkře se svažující stráně vytvářejí místní ráztoky a táhlé hluboké brázdy, jimiž protékají rychle ubíhající bystřiny, které se stékají v Bělovodský a Lukovský potok. Po jejich březích porůznu vyčnívají skaliska, jinde jen omšelé balvany. V protáhlém údolí, kudy táhnou studené větry z Chladné doliny, jsou stupňovitě položené rybníky, založené v dávných dobách, z nichž nejvýše položený, s poetickým pojmenováním Bezedník je obklopen lesem. Bělovodské rybníky obnovené v 70. letech se prostírají v otevřené krajině a dosud jsou vyhledávaným místem rybářů. Rybník pod Růžovou zanikl už před více jak sto lety. Pískovcové skalní seskupení pod severním hradním svahem, Králky, s vytesanými sedadly, Čertovy kameny a skalní útvary na Velé i na Bzové, nebo pod Hlaváčem, doplňují mnohotvárnost krajiny. Mírně zvlněná plužina v jižním otevřeném prostoru obce, byla vzdělávána celá staletí mnoha generacemi našich předků do nynější své podoby a k užitku všech, pro něž byla živitelkou. Původně starobylý ráz zemědělské vesnice s několika dělnickými domky se zcela změnil od 70. let novou výstavbou citlivě usměrňovanou urbanisty v moderní vesnici, ve které se snoubí historické památky s novější bytovou zástavbou, aniž by si vzájemně konkurovaly. Dostatek zeleně vytváří pocit pohody a klidu, který je jen zdánlivý. Všude pulsuje život a činorodý ruch jejich pracovitých obyvatel. Od roku 2014 mohou využívat místní občané i turisté nově vybudované cyklostezky spojující dvě významné lokality, ZOO a zámek Lešnou s lukovským hradem. Ta bude ještě v letošním roce propojena s trasou zlínské cyklostezky. Proto stojí za to Lukov navštívit a tuto atmosféru sám posoudit při jeho prohlídce.